-HISTORY-

 

Kapela The Rays of the Sun vznikla v srpnu roku 1995. Základní sestavu tvořil Slávek, Ervín a Bobeš.
Vzniká první materiál, který se nese v klasickém doommetalovém hávu. Následují první koncerty, se kterými vypomáhá hostující zpěvák Křepela a basák Mirek (Garbage Disposal). Kapela stále hledá stálého zpěváka. Začátkem roku konečně přichází nový kytarista a zpěvák Michal a klávesistka Pavluš. V této sestavě, Slávek – drums, Ervin – kytara, Bobeš – kytara, Pavluš – klávesy a Michal – kytara, zpěv vychází první demo „AT DOWN“.

Bobeš odchází na vojnu a na jeho post přichází basák Marek. Také odchází Pavluš. Sestava se ustaluje. V roce 1997 přichází zpěvačka Daniela. Na jaře roku 1998 vzniká druhé demo „NATURE“, které má velmi dobré ohlasy a půl roku nato vychází jako debutní CD s názvem „WAITING“, které navíc obsahuje 2 nové skladby kde hostuje zpěvák Honza Ježek z Torment Anatomy. Další rok se nese ve znamení neustálého koncertování na podporu nové desky .
V roce 2001 jedou The Rays of the Sun do studia natočit nové promo „FOLLOW COPY“, které obsahuje zbrusu nové skladby. Vydání alba se ale oddaluje a plánuje až na rok 2004. Mezitím The Rays of the Sun neustále koncertují, mimo jiné jako předkapela řeckých gothic/black metalistů Rotiing Christ nebo švédských gothic/rock metalistů Tiamat a elektro metalistů Pain.


V únoru roku 2004 podepsala kapela smlouvu s vydavatelskou firmou Metal Breath Production a plánuje vydání svého nového alba koncem června.

Začátkem ledna 2005 opouští kapelu z osobních důvodů kytarista Michal. Kapela koncertuje dva roky ve čtyřech, v lednu 2007 přichází Jarda z Lanieny Mentis. V březnu 2008 Jarda ale odchází kvůli comebacku své domovské kapely.

Současná sestava kapely je:
Slávek - drums
Daniela - zpěv
Marek - bass
Ervín - kytara


© 2008 The Rays of the Sun & PRochy666. All rights reserved.